Boże Ciało zawsze obchodzone jest w czwartek, jedenastego dnia po zielonych świątkach, między 21 maja a 23 czerwca.
To wielkie święto kościelnej Eucharystii ustanowione zostało XIII wieku; od 1246 roku obchodzone było w Belgii. W Polsce obchody Bożego Ciała wprowadził w 1320 roku biskup Nanker, na terenie diecezji krakowskiej. Procesje towarzyszące świętu są zdecydowanie późniejsze, w Polsce odbywają się od wieku XV, do dziś stanowiąc o wyjątkowości tego dnia.
Przy każdej świątyni ustawiane są cztery ołtarze; przy każdym z nich czytana jest Ewangelia, a wiernym udziela się błogosławieństwa Przenajświętszym Sakramentem. Intencją kościoła jest rozwijanie kultu Chrystusa w Eucharystii.
Tegoroczne uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 - Mszą Świętą w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu
Następnie procesja do ołtarzy:
- I ołtarz, ulica Starokrakowska – aranżacja ołtarza w wykonaniu parafian
- II ołtarz, ulica Stawowa - aranżacja ołtarza w wykonaniu parafian
- III ołtarz, Muzeum Wsi Radomskiej (przy Krzyżu z Pionek)
- IV ołtarz, Muzeum Wsi Radomskiej (przed Kościołem z Wolanowa)
- aranżacja ołtarzy na terenie Muzeum: Grupa Twórczej „Vena”, działającej przy Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Grupa Twórcza VENA, jako jedna z form działalności Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, utworzona została w 1997 r. i skupia twórców Ziemi Kozienickiej. Twórczość członków grupy jest ściśle powiązana z regionem kozienickim, jego historią i kulturą. Artyści z grupy VENA uczestniczą w wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także biorą czynny udział w licznych wydarzeniach kulturalnych promując Ziemię Kozienicką. Opiekunem grupy jest instruktor plastyki KDK Agnieszka Bieńkowska.
Członkowie Stowarzyszenia Twórców Ludowych – Oddział Radomski.
Stowarzyszenie Twórców Ludowych powstało z inicjatywy samych twórców w 1968 roku. Celem Stowarzyszenia Twórców Ludowych jest twórcze kultywowanie tradycji kultury ludowej we wszystkich dziedzinach i rodzajach plastyki, folkloru i literatury ludowej, popularyzacja najwartościowszych przejawów artystycznej twórczości ludowej i roztaczanie opieki nad twórcami ludowymi. Prezesem Oddziału Radomskiego STL jest Grzegorz Gordat.