Zamknij

Wystawa prezentująca dawne tkaniny dworskie

Wystawa prezentująca dawne tkaniny dworskie

W czwartkowe popołudnie, Ilona Jaroszek Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej przywitała gości w magicznym otoczeniu dawnych tkanin dworskich. Otwarcie wystawy "Od adamaszku do żakardu - dawne tkaniny dworskie" było nie tylko wyjątkowym wydarzeniem, ale także zaproszeniem do podróży przez historię, kulturę i piękno rzemiosła.

Dyrektor Muzeum wraz z kuratorkami wystawy Klementyną Kozyrą i Anetą Chałupką uroczyście dokonały otwarcia tej wyjątkowej ekspozycji. 

Na parterze Domu Ludowego, goście mieli okazję zanurzyć się w atmosferę życia dworskiego przełomu XIX i XX wieku. Przedstawione tkaniny nie tylko zachwycają swoim pięknem, ale także opowiadają historie o ich funkcjach i zastosowaniach.

Prezentowane eksponaty, najczęściej w formie rekonstrukcji, zachęcają do dotykania i odkrywania ich tekstury. Tablica z próbkami tkanin staje się edukacyjnym elementem wystawy, zwłaszcza dla młodszych zwiedzających, którzy mogą poznać różne rodzaje materiałów i ich przeznaczenie.

Podczas zwiedzania, można będzie również podziwiać tkaniny używane jako wystrój wnętrz - od dywanów po zasłony, tkaniny pościelowe, meblowe oraz wyjątkowe ubiory i modne dodatki sprzed lat.

Zachęcamy do odwiedzenia tej magicznej ekspozycji, która pozostanie otwarta dla Państwa do 6 października. Czekają na Was nie tylko piękne tkaniny, ale także chwile refleksji nad dawnym stylem życia, kunsztem rzemieślników i magią historycznych wzorów.

Czy marzyliście kiedyś o tym, aby przenieść się w czasie i poczuć się jak prawdziwa dama czy elegancki dżentelmen z przełomu XIX i XX wieku? Teraz macie okazję!

Podczas zwiedzania wystawy będziecie mieć możliwość skorzystania z kącika stylizacji, gdzie będziecie mogli ubrać się w piękne, historyczne stroje. Dzięki nim staniecie się częścią tej magicznej epoki, gdzie tkaniny miały swoje niepowtarzalne znaczenie i elegancja była na wagę złota.

Zapewniamy Fotografię Pamiątkową w Specjalnie Przygotowanej Foto-Budce! 

Odwiedzenie wystawy to doskonała okazja, aby zabawić się w stylizację, poczuć się jak bohaterowie z dawnych czasów i zabrać ze sobą wyjątkową pamiątkę z wizyty w naszym muzeum.

Kuratorki wystawy: Klementyna Kozyra, Aneta Chałupka.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020

×

Drogi Użytkowniku!

Administratorem Twoich danych jest Muzeum Wsi Radomskiej z siedzibą przy ulicy Szydłowieckiej 30 w Radomiu, zarejestrowanym w Rejestrze Instytucji Kultury prowadzonym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod numerem RIK/21/99 NIP 796-007-85-07.   Nasz e-mail to  muzeumwsi@muzeum-radom.pl, a numer telefonu 48 332 92 81. Z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) skontaktujesz się mailem iod@rodo-radom.pl

Co do zasady Twoje dane zbieramy wyłącznie w celach związanych ze statutowymi zadaniami MUZEUM. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z prawem: w przypadku gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze, wykonania umowy oraz gdy przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym. Zawsze prosimy Cię o podanie tylko takiego zakresu danych, jaki jest niezbędny do realizacji naszych celów:

gromadzenie zabytków w statutowo określonym zakresie; katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych zbiorów; przechowywanie gromadzonych zabytków, w warunkach zapewniających im właściwy stan zachowania i bezpieczeństwo, oraz magazynowanie ich w sposób dostępny do celów naukowych; zabezpieczanie i konserwację zbiorów oraz, w miarę możliwości, zabezpieczanie zabytków archeologicznych nieruchomych oraz innych nieruchomych obiektów kultury materialnej i przyrody; urządzanie wystaw stałych i czasowych; organizowanie badań i ekspedycji naukowych, w tym archeologicznych; prowadzenie działalności edukacyjnej; popieranie i prowadzenie działalności artystycznej i upowszechniającej kulturę; udostępnianie zbiorów do celów edukacyjnych i naukowych; zapewnianie właściwych warunków zwiedzania oraz korzystania ze zbiorów i zgromadzonych informacji; prowadzenie działalności wydawniczej, prowadzenie strony www, w tym zakresie serwisów, które poprawiają jakość naszej pracy i poziom oferowanych usług.  

W trosce o bezpieczeństwo zasobów Muzeum informujemy Cię, że będziemy monitorować siedzibę Muzeum z poszanowaniem Twojej ochrony do prywatności. W tym wypadku będziemy działać w oparciu o przepisy prawa i w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym.

Nie będziemy przekazywać Twoich danych poza Polskę, ale możemy udostępnić je podmiotom, które wspierają nas wypełnianiu naszych zadań. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązków prawnych, które na nas spoczywają oraz w związku z wykonaniem zadań realizowanych w interesie publicznym.

Twoje dane będziemy przetwarzać w oparciu o przepisy prawa obowiązujące w naszym kraju, tak długo, jak przetwarzanie jest  niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze; także w związku z realizacją zadań publicznych oraz do momentu ustania przetwarzania w celach planowania związanego z organizacją funkcjonowania Muzeum.

Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz, w zależności od podstawy przetwarzania danych osobowych, także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo do ich przenoszenia i usunięcia.

Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody, masz prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, jednak bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa; w pozostałym zakresie dobrowolne, ale odmowa ich podania może uniemożliwić podjęcie współpracy, realizację umowy czy usługi.

Szczegółowe zasady ochrony Twojej prywatności znajdują się w naszej Polityce Prywatności i Polityce Cookies.

Administrator Danych Osobowych .