Zapraszamy 15 czerwca do Muzeum Wsi Radomskiej na wyjątkowy koncert Józefa Skrzeka z udziałem Elżbiety Skrzek córki artysty oraz aktorki Małgorzaty Marii Potockiej, który zaprezentuje fragmenty prozy Władysława Reymonta.
- Data i godz.: 15 czerwca 2025 r., godz. 17.00
- Miejsce: Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Kościół z Wolanowa
- Patronat honorowy: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik
- Patronat medialny: Radio Rekord, Telewizja dami, Tygodnik 7 dni, Gość Niedzielny, Co za dzień, Radio Radom, Echo Dnia
- Sponsorzy – Piekarnia Fogiel & Fogiel, E.Leclerc, Zakład Masarski „KRAWCZYK“
VII Spotkania Wielu Kultur w Muzeum Wsi Radomskiej Koncert Józefa Skrzeka: „Jesteś marzeniem, jesteś natchnieniem”
15 czerwca 2025 roku o godz. 17.00 w zabytkowym Kościele z Wolanowa na terenie Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu odbędzie się niezwykłe wydarzenie artystyczne – koncert Józefa Skrzeka, wybitnego multiinstrumentalisty, wokalisty i kompozytora, założyciela legendarnej formacji SBB. Artysta zasiądzie tego wieczoru przy organach, prezentując poruszające, pełne duchowości utwory ze swojego bogatego repertuaru.
Wydarzenie nosi tytuł „Jesteś marzeniem, jesteś natchnieniem”, podkreślając emocjonalny i artystyczny wymiar wieczoru, w którym muzyka i słowo tworzą spójną opowieść o człowieku, duchowości i kulturze.
W programie koncertu usłyszymy m.in. kompozycje Józefa Skrzeka, takie jak:
„Z których krwi krew moja” (sł. Julian Matej), „Freedom” (sł. Józef Skrzek), „Pielgrzym” (sł. Cyprian Kamil Norwid), „Josephine” (sł. Tom Winter), „Pamiętnik Karoliny”, „Szczęśliwi z miasta N” oraz „Singer” (sł. Józef Skrzek).
Podczas koncertu wystąpi również Elżbieta Skrzek, córka artysty, która wzbogaci program partiami wokalnymi, dodając wydarzeniu emocjonalnej głębi i rodzinnego charakteru.
Wieczór uświetni występ znanej aktorki Małgorzaty Marii Potockiej, która zaprezentuje fragmenty prozy Władysława Reymonta.
Koncert wpisuje się w obchody Roku Władysława Reymonta w Muzeum Wsi Radomskiej – usłyszymy teksty, które przybliżą twórczość noblisty i jego związki z kulturą ludową.
Józef Skrzek to legenda polskiej sceny muzycznej – twórca rocka progresywnego i elektronicznego, laureat Złotego Fryderyka za całokształt twórczości (2013), autor kilkudziesięciu płyt i projektów artystycznych, w których od lat łączy muzykę z poezją, duchowością i głęboką refleksją.
Małgorzata Maria Potocka – aktorka, reżyserka, producentka i menadżerka kultury – od lat angażuje się w projekty promujące dorobek polskiej literatury i sztuki. Jej interpretacja prozy Reymonta będzie literackim dopełnieniem muzycznego wieczoru.
Projekt „VII spotkania wielu kultur w Muzeum Wsi Radomskiej” dofinansowany został ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.