12 sierpnia 2018 roku w Muzeum Wsi Radomskiej odbył się koncert oraz spotkanie autorskie z Panem Czesławem Pańczakiem, Panem Józefem Pańczakiem oraz Panem Adamem Tarnowskim promujące płytę wydaną przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu pt. "?Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego".
12 sierpnia 2018 roku w Muzeum Wsi Radomskiej odbył się koncert oraz spotkanie autorskie z Panem Czesławem Pańczakiem, Panem Józefem Pańczakiem oraz Panem Adamem Tarnowskim promujące płytę wydaną przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu pt. „Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego”.
Region radomski dał się poznać jako niezwykle fascynujący i wyjątkowy w dziedzinie tradycyjnej muzyki wiejskiej. Zadziwia zaskakująco dużą liczbą nadal aktywnych wiejskich muzykantów, o umiejętnościach muzycznych wykraczających ponad przeciętne oraz znajomości niewyczerpanej liczby tradycyjnych melodii tanecznych. Wielu adeptów muzyki wsi w jej nienaruszalnej formie jak również członków zespołów folkowych to właśnie w Radomskim znalazło swoich nauczycieli, przewodników po nieco abstrakcyjnym dla mieszkańców miast świecie muzyki wiejskiej ubiegłego stulecia.
Wydawnictwo „Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego” dokumentuje muzykę instrumentalną regionu radomskiego w wykonaniu pochodzącego z Domaniowa skrzypka Adama Tarnowskiego oraz braci: harmonisty Czesława Pańczaka i barabanisty Józefa Pańczaka z Sadów. Wszyscy troje wyrośli w muzyce wiejskiej, dzięki czemu materiał nagraniowy zamieszczony na płycie pozwala na uzyskanie obrazu tradycyjnych melodii w ich oryginalnym brzmieniu, granych bez żadnych modyfikacji oraz uproszczeń. Muzykanci zarejestrowani na płycie nie grają na co dzień w jednej kapeli. Ich muzyczne ścieżki zetknęły się stosunkowo niedawno, odmiennie też wyglądają ich doświadczenia w roli muzykantów.
Płyta „Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego” jest drugim z kolei wydawnictwem promującym tradycyjną muzykę wiejską regionu radomskiego.
Wydawnictwo możecie zakupić w kasie Muzeum Wsi Radomskiej lub korzystając z możliwości zakupu drogą wysyłkową. Wystarczy skierować do nas maila na adres: muzeumwsi@muzeum-radom.pl.
Koszt płyty to 30 zł.
Sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.