21 lipca 2024 roku Muzeum Wsi Radomskiej przeżyło niezwykłe święto motoryzacji i historii dzięki trzeciej edycji imprezy "Jedziemy do Tańskich". Tym razem głównym bohaterem wydarzenia był Tadeusz Tański, genialny konstruktor silników spalinowych, twórca pierwszego polskiego samochodu CWS T-1. Całe wydarzenie przyciągnęło zarówno pasjonatów motoryzacji, jak i miłośników kultury, pragnących odkryć tajemnice rodziny Tańskich i ich wkładu w polską myśl techniczną.
Impreza rozpoczęła się od uroczystego otwarcia przez Ilonę Jaroszek Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, Przemysława Bednarczyka Kierownika Działu Kultury Wsi - pomysłodawcę wydarzenia oraz Łukasza Wykrotę właściciela Mobilnego Muzeum Rowerów, podczas którego z dumą prezentowano replikę samochodu CWS T-1. To był prawdziwy hołd dla Tadeusza Tańskiego, który nie tylko udowodnił, że polska technologia może być na światowym poziomie, ale również wpisał się w historię jako innowator w dziedzinie konstrukcji pojazdów mechanicznych.
W tym dniu po raz pierwszy odbył się Zlot Retro Automobili, Motocykli i Rowerów, organizowany przez Mobilne Muzeum Rowerów. Uczestnicy mogli podziwiać nie tylko piękne oldtimery, ale także wziąć udział w próbach sprawnościowych pojazdów oraz konkursie elegancji dla załóg i ich pojazdów. Parada zabytkowych samochodów, motocykli i rowerów rozbudziła zainteresowanie nie tylko entuzjastów historii, lecz także wszystkich, którzy chcieli poczuć ducha minionych epok na nowo.
Piknik w Muzeum Wsi Radomskiej to nie tylko okazja do podziwiania technologicznych osiągnięć, ale także do integracji społeczności lokalnej i miłośników kultury. Konkurs kulinarny oraz prezentacje indywidualne pojazdów były dodatkowym elementem, który umilił czas uczestnikom wydarzenia.
Impreza "Jedziemy do Tańskich" okazała się być niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich, którzy mieli okazję uczestniczyć w tym niezwykłym dniu. Muzeum Wsi Radomskiej kolejny raz udowodniło, że potrafi nie tylko chronić dziedzictwo kulturowe regionu, ale również angażować społeczność w aktywny udział w kulturalnych wydarzeniach.
Wydarzenie odbyło się dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego, było objęte Honorowym Patronatem Pana Marszałka Adama Struzika.