Wystawa planszowa: Oskar Kolberg (1814?1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf
Wystawa prezentuje najważniejsze dziedziny twórczości artystycznej i badawczo-edytorskiej Oskara Kolberga. Ilustruje okresy życia i aktywności twórczej w wielu obszarach jego zainteresowań kulturą ludową – polską i słowiańską. Przedstawia środowisko rodzinne, związki z Przysuchą, lata nauki i młodości w Warszawie, pracę kompozytora i krytyka muzycznego, twórczość naukowo-badawczą w zakresie folklorystyki i etnogra?i, działalność edytorską, powstanie i realizację programu „Lud”, okres spędzony w Modlnicy – szczególnie sprzyjający owocnym badaniom etnogra?cznym oraz ostatnie lata życia w Krakowie wykorzystane na intensywną działalność wydawniczą i współpracę Kolberga z najważniejszymi postaciami i instytucjami nauki i kultury polskiej.
W formie wystawy planszowej przedstawiono i opisano materiały rzadko eksponowane ze względów konserwatorskich, pozostające w zasobach archiwalnych i muzealnych, nie udostępniane czytelnikom i zwiedzającym w postaci oryginałów.
Wystawa została zrealizowana wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga.
Ekspozycja składa się z 26 plansz (w formacie 70 x 100 cm, waga ok. 40 kg) przeznaczona jest do bezpłatnego użyczania i udostępniania w muzeach, bibliotekach, instytucjach kultury, szkołach (w obiektach i w plenerze). Wypożyczający wystawę ponoszą koszty jej organizacji (transportu, eksponowania i zabezpieczenia oraz naprawy uszkodzeń). Muzeum Wsi Radomskiej nie odpowiada za organizację transportu wystawy, wypożyczający zobowiązany jest do samodzielnego zamówienia firmy kurierskiej lub osobistego odbioru plansz.
Wystawa nie jest wyposażona w system mocowania i zawieszeń
Kontakt w sprawie ustalenia terminu i warunków wypożyczenia wystawy:
Honorata Wietraszuk
Kierownik Działu Inwentaryzacji, Dokumentacji i Konserwacji Zbiorów
48 332 92 81 (wew. 31)
honorata.wietraszuk@muzeum-radom.pl
1. Warunki wypożyczenia wystawy
2. Logotypy
3. Wystawa