Już 16 maja zapraszamy na wyjątkową Noc Muzeów w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze! To wieczór, w którym sztuka, muzyka i atmosfera zabytkowych wnętrz tworzą niepowtarzalne doświadczenie.
Noc Muzeów to także doskonała okazja, by odkryć Muzeum w niecodziennej, wieczornej odsłonie. Zwiedzanie ekspozycji w tej wyjątkowej atmosferze pozwala spojrzeć na historię i kulturę z zupełnie innej perspektywy. To moment, by zatrzymać się na chwilę, przyjrzeć się detalom i poczuć klimat miejsca związanego z postacią Oskar Kolberg.
Program:
16.00-19.30 – zwiedzanie wystaw stałych i wystawy czasowej z warsztatami graficznymi
20.00 - Koncert „Szymborskiej Jazz Poems” zespołu LAY D FUNK
Kulminacją wieczoru będzie koncert „Szymborskiej Jazz Poems” w wykonaniu zespołu Lay D Funk. Artyści zabiorą publiczność w niezwykłą muzyczną podróż, łącząc jazz, soul i funk z poezją Wisławy Szymborskiej. To wyjątkowe spotkanie słowa i dźwięku, pełne emocji, improwizacji i nowoczesnego brzmienia.
Noc Muzeów to doskonała okazja, by spojrzeć na kulturę z innej perspektywy, spędzić czas w inspirującej atmosferze i odkryć Muzeum po zmroku.
Bilet specjalny 1 zł.
Serdecznie zapraszamy!
Autor plakatu: Matt Konn
Patronat medialny: Ziemia Przysuska, Gość Niedzielny, Echo Dnia, Radio Radom, Radio Rekord, TvDami, Co Za Dzień, 7dni.
Partner: Piekarnia Fogiel&Fogiel, Zakład Masarski Krawczyk
Lay D Funk to zespół łączący jazz, soul, funk i fusion, działający od 2013 roku. Powstały w Radomiu projekt od początku rozwija autorskie brzmienie oparte na improwizacji, energii i muzycznych poszukiwaniach.
Zespół ma na koncie cztery autorskie albumy: Miejski Zgiełk, Made in Satisfaction, Live Satisfaction oraz Szymborskiej Jazz Poems. W 2026 roku projekt Szymborskiej Jazz Poems znalazł się w selekcji do Fryderyków, trafiając do grona wyróżnionych albumów ubiegających się o nominacje.
Lay D Funk występował na prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą, budując renomę zespołu o wyrazistym, nowoczesnym brzmieniu. Najnowszy projekt Szymborskiej Jazz Poems to wyjątkowe połączenie poezji Wisławy Szymborskiej z muzyką na żywo — koncertowy format łączący jazz, słowo i emocję.
Skład zespołu:
Jarek Zarychta – fortepian
Michał Wróbel – gitara basowa
Tomek Strzelczyk – saksofony
Bartek Czubak – gitara
Kamil Rylski – instrumenty perkusyjne
Wojciech Gadaszewski – instrumenty klawiszowe
