Laureaci konkursu plastycznego "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

Autor: A. Żytnicka
Laureaci konkursu plastycznego

PROTOKÓŁ

 

Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ

KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

Najpiękniejsza ozdoba choinkowa

 

ORGANIZOWANEGO PRZEZ MUZEUM WSI RADOMSKIEJ W RADOMIU

Z DNIA 4 STYCZNIA 2017 ROKU

 

Komisja Konkursowa obradowała w składzie:

1. Przewodnicząca Komisji Konkursowej: Anna Ziółek – pedagog, kierownik Działu Oświatowego w MWR

2. Matylda Pońska – specjalista do spraw promocji i organizacji imprez w MWR

3. Aleksandra Żytnicka – etnograf

 

            Na konkurs napłynęło dwieście czterdzieści osiem prac ze szkół podstawowych. Komisja dokonała ich oceny w dwóch kategoriach: „Tradycyjna” ozdoba choinkowa oraz Współczesna ozdoba choinkowa przy uwzględnieniu kategorii wiekowych uczestników konkursu. Po przeprowadzeniu analizy nadesłanych prac wyłoniono następujących laureatów:

 

„TRADYCYJNA” OZDOBA CHOINKOWA

 

a) Kategoria I: I-II klasa szkoły podstawowej

 

III miejsce: Zuzanna Rosińska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza
w Radomiu)

II miejsce: Lena Malec (Zespół Szkół Samorządowych im. Partyzantów Ziemi Kozienickiej
w Garbatce-Letnisko)

II miejsce: Wanessa Szewczyk (Zespół Szkół Samorządowych im. Partyzantów Ziemi Kozienickiej w Garbatce-Letnisko)

I miejsce: Julia Jadczak (Stowarzyszenie „Aktywni Na Targowej” w Skaryszewie)

I miejsce: Julia Kozuj (Stowarzyszenie „Aktywni Na Targowej” w Skaryszewie)

 

b) Kategoria II: III-IV klasa szkoły podstawowej

 

wyróżnienie: Daria Makowska (Stowarzyszenie „Aktywni Na Targowej” w Skaryszewie)

III miejsce: Jakub Węglicki i Kacper Stawarz (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Klwatce Królewskiej)

III miejsce: Natalia Wolszczak (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza
w Klwatce Królewskiej)

II miejsce: Eliza Mazur (Zespół Szkół Samorządowych im. Partyzantów Ziemi Kozienickiej
w Garbatce-Letnisko)

II miejsce: Karolina Słyk (Zespół Szkół Samorządowych im. Partyzantów Ziemi Kozienickiej
w Garbatce-Letnisko)

I miejsce: Kacper Nędzi (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą)

 

c) Kategoria III: V-VI klasa szkoły podstawowej

 

wyróżnienie: Zuzanna Romanowicz (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 im. Kornela Makuszyńskiego w Radomiu)

III miejsce: Cezary Gutkowski (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 im. Kornela Makuszyńskiego w Radomiu)

III miejsce: Wiktoria Bączek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17 im. Przyjaciół Dzieci
w Radomiu)

II miejsce: Maria Wachowicz (Stowarzyszenie „Aktywni Na Targowej” w Skaryszewie)

I miejsce: Joanna Banaszek (Stowarzyszenie „Aktywni Na Targowej” w Skaryszewie)

 

WSPÓŁCZESNA OZDOBA CHOINKOWA

 

a) Kategoria I: I-II klasa szkoły podstawowej

 

wyróżnienie: Amelia Woscieszek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w Radomiu)

wyróżnienie: Maja Korcz (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej św. Jadwigi w Rawicy)

III miejsce: Julia Piszczek (Publiczna Szkoła Podstawowa w Guzowie)

II miejsce: Hanna Kłos (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w Radomiu)

I miejsce: Zofia Socha (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 25 w Radomiu)

 

b) Kategoria II: III-IV klasa szkoły podstawowej

 

III miejsce: Jakub Urbanek (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Haliny Mirosławskiej
w Grabowie nad Wisłą)

II miejsce: Szymon Urbański (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej św. Jadwigi
w Rawicy)

II miejsce: Jakub Nowicki (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej św. Jadwigi w Rawicy)

I miejsce: Natalia Sokołowska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 im. Kornela Makuszyńskiego w Radomiu)

 

c) Kategoria III: V-VI klasa szkoły podstawowej

 

III miejsce: Zuzanna Wróblewska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17 im. Przyjaciół Dzieci
w Radomiu)

II miejsce: Natalia Jankowska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Guzowie)

II miejsce: Jakub Płachta (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2  im. Bolesława Prusa w Pionkach)

I miejsce: Ignacy Guza (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 im. Kornela Makuszyńskiego
w Radomiu)

 

W związku z wysokim poziomem wielu nadesłanych na konkurs prac, pani Ilona Jaroszek
– Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, zadecydowała o przyznaniu dodatkowych nagród, które otrzymują:

 

Michał Walos (Publiczna Szkoła Podstawowa w Mąkosach Starych)

Diana Kolos (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Podlesiu Dużym)

Magdalena Kalicińska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Podlesiu Dużym)

Maksymilian Solecki (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą)

Paweł Orłowski (Publiczna Szkoła Podstawowa w Guzowie)

Oliwia Kurek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębi)

Igor Skirzyński (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Długoszowskiej w Babinie)

Klaudia Skirzyńska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Długoszowskiej w Babinie)

Emilia Chołuj (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Długoszowskiej w Babinie)

Piotr Falkiewicz (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Daszyńskiego w Radomiu)

 

Członkowie Komisji Konkursowej dziękują wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie oraz ich opiekunom plastycznym. Doceniamy bardzo duży wkład pracy włożony w wykonanie ozdób choinkowych. Dziękujemy w sposób szczególny tym, którzy zdobyli się na trud zdobycia wiedzy o tradycyjnie wykonywanych zabawkach na choinkę. Życzymy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, by powyższy konkurs stał się inspiracją i zachętą do własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych we własnych domach.

 

 

Komisja Konkursowa

 

mp

Powrót to listy
Zobacz także
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa