Turystyka

Aplikacja mobilna „ŚDM Mazowsze”
Pobierz bezpłatną aplikację mobilną, z którą zaplanujesz niezapomnianą podróż po Mazowszu, również podczas Światowych Dni Młodzieży 2016. Aplikacja zachęca do aktywnego odkrywania i odwiedzania niezwykłych miejsc w regionie.
więcej
Historia z wielką miłością w tle. Kapliczka przydrożna św. Rocha w Radomiu
opublikowano:
Są obiekty małej architektury sakralnej, o których wydawać by się mogło, że wiemy dużo, o których krążą legendy i czasami niesamowite historie, a które jednocześnie stanowią wielką zagadkę – pełną licznych niewiadomych i domysłów. Takim właśnie obiektem jest zabytkowa kapliczka stojąca na wysokości wiaduktu w ciągu ul. J. Słowackiego w Radomiu.
więcej
Rośliny miododajne
Czy są rośliny, które wytwarzają miód? Nie ma. Rośliny dające pożytek pszczołom nazywane są potocznie roślinami miododajnymi.
więcej
"Pomnik dziadka Jacka Malczewskiego". Kapliczka w pobliżu ronda przy ul. Kwiatkowskiego w Radomiu
opublikowano:
Na terenie dawnego Prędocinka (dziś jest to obszar blokowiska os. Ustronie i obrzeża jednorodzinnej zabudowy Glinic), w okolicach kościoła pw. św. Rafała Kalinowskiego, znajdują się trzy ciekawe pomniki małej architektury sakralnej. Stanowią one cenną pamiątkę ukazującą tożsamość tego skrawka dzisiejszego Radomia i ludzi z nim związanych
więcej
Powołanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej
opublikowano:
13 czerwca 2016 w Gliwicach odbyła się konferencja powołująca Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej, w której brali udział pracownicy Muzeum Wsi Radomskiej.
więcej
Międzynarodowa konferencja naukowa „Miasta buntu w imperium sowieckim”
13 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana: „Miasta buntu w imperium sowieckim”
więcej
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa