Turystyka

Krzyż Straceń Powstańców Styczniowych
opublikowano:
Historia Polski wyróżnia się tym, że wiele ważnych wydarzeń jakie w przeciągu wieków działy się w ojczyźnie, posiada swoje upamiętnienia w formie przydrożnych obiektów małej architektury sakralnej.
więcej
Zimowy monitoring ptaków na Nizinie Mazowieckiej 2017
W dniach 14–15 stycznia odbyła się kolejna edycja zimowego liczenia ptaków – Mazowsze 2017. Akcja obejmuje swoim zasięgiem dolinę Kosówki i stawy leżące w granicach Muzeum Wsi Radomskiej.
więcej
"Przedpotopowe dziedzictwo". Najstarsze kamienne kapliczki słupowe regionu radomskiego
opublikowano:
W okolicach Radomia, w promieniu do około 50 km od miasta, spotkać można kilka niezwykle interesujących, siedemnastowiecznych pomników architektury chrześcijańskiej, powstałych w formie kamiennych kapliczek słupowych.
więcej
„OJCZYSTĄ PRZYRODĘ – POZNAJĘ, CHRONIĘ”
Pod takim tytułem odbyła się w dniu 17 listopada br. konferencja w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu
więcej
Pomnik wskrzeszonej Rzeczpospolitej. "Krzyż Wolności” z radomskiego Zamłynia
opublikowano:
Obchodzona 11 listopada kolejna, 98. już rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości wydaje się być doskonałą okazją do przybliżenia historii jednego z najciekawszych radomskich pomników upamiętniających tamto wydarzenie.
więcej
Hajda na koń i lisa goń
Przypada na 3 listopada wtedy to myśliwi, leśnicy i jeźdźcy obchodzą dzień swego patrona - świętego Huberta.
więcej
"Średniowieczne korzenie...?" Kapliczka przydrożna ze zbiegu ulic Limanowskiego i Przechodniej w Radomiu
opublikowano:
Jedną z najokazalszych i najpiękniejszych radomskich kapliczek jest ta położona przy zbiegu ulic B. Limanowskiego i Przechodniej . Ten bez wątpienia urokliwy zabytek kultury chrześcijańskiej charakteryzuje się szczególną aurą tajemniczości – skrywa bowiem w swej materii wiele nieodkrytych dotychczas zagadek historii, nieustalonych do końca faktów.
więcej
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa