Turystyka

''Jak Kościuszko zastąpił na cokołach cara''. O przemianowaniu przed stu laty niektórych krzyży i pomników uwłaszczeniowych w regionie radomskim
opublikowano:
15 października bieżącego roku minęło 200 lat od śmierci Tadeusza Kościuszki – jednego z największych, najbardziej znanych i upamiętnionych niezliczoną ilością pomników bohatera narodowego . Popularność w Polsce przywódcy insurekcji stanowi niewątpliwie wielki fenomen, ale ma też, rzecz jasno, swoje historyczne uzasadnienie.
więcej
„Patronka kolejarzy”. Figura św. Katarzyny z terenu ZNTK w Radomiu
opublikowano:
Miesiąc listopad w liturgii kościoła katolickiego otwiera wspomnienie wszystkich świętych, w naszej rodzimej tradycji nieco przytłoczone i zaanektowane przez charakter dnia następnego, czyli Zaduszki.
więcej
Muzeum w „Lasach”
W dniach 25–26 października 2017 r. w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni Letnisko odbyła się konferencja
więcej
"Opowieść o świętym Szatanie". Kapliczki Stanisława Szatana z Kobylnika koło Błotnicy
opublikowano:
Miesiąc październik w tradycji katolickiej łączy się nierozerwalnie z nabożeństwem różańcowym. Czas ten wydaje się być doskonalą okazją do przypomnienia jednej z ciekawszych, choć mało znanych, postaci regionu radomskiego, związanego mocno z kultem maryjnym i różańcem.
więcej
Grzybobrania czas
Złota polska jesień. Ciepłe słoneczne dni, poranne mgły, kolorowe liście, jesienne kwiaty wabiące motyle. Przyszedł czas na grzybobranie.
więcej
"W cieniu wiaduktu". Poplątane dzieje zapomnianej kapliczki z ul. Lubelskiej w Radomiu
opublikowano:
Wrześniowe słoty, spadek temperatury, szybciej zapadający zmrok i ogólny nastrój melancholii po raz kolejny przypomniały nam o nieuchronnym cyklu natury – mamy już jesień.
więcej
"Pamiątki Wielkiej Wojny". Kapliczki regionu radomskiego z czasów I wojny światowej
opublikowano:
Sto lat temu trwała wojna, jakiej nasi przodkowie nie znali i nie pamiętali od dziesięcioleci, a nawet stuleci. Wojnę tę, jeszcze w trakcie jej trwania, mieszkańcy Radomia i okolic, jak i zresztą całej Polski zwali europejską, lub po prostu wielką.
więcej
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa