XVII Święto Polskiej Niezapominajki

data utworzenia:
XVII Święto Polskiej Niezapominajki

Już po raz siedemnasty w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni Letnisko spotkali się miłośnicy Święta Polskiej Niezapominajki. Festyn, który zapoczątkował w 2002 roku redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski, jak co roku zorganizowało Nadleśnictwo Radom oraz Radomska Dyrekcja Lasów Państwowych.

Licznie przybyłe rodziny oraz amatorzy aktywnego wypoczynku na łonie natury czynnie uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez leśników. Były to rajdy rowerowe, nornic walking oraz gry i zabawy dla dzieci. W programie przewidziano także występ Bajarza z Leśnej Polany, występy zespołów dziecięcych z pobliskich szkół i przedszkoli, pokaz szermierki Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu, pokaz koneckiego Klubu Karate Kyoukushin oraz występ sygnalistów myśliwskich. Podczas pikniku, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody podziwiać można było wystawy nadleśnictw Leśnych Kompleksów Promocyjnych „Puszcza Kozienicka”, „Puszcza Świętokrzyska”, Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum Nadleśnictwa Marcule, Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Ligi Ochrony Przyrody, Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu, Miejskiego Biura Konserwatora Przyrody, Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach, szkół leśnych i drzewnych z Zagnańska i Garbatki Letnisko.

Dodatkowa atrakcją festynu był jarmark, na którym można było podziwiać wyroby twórców ludowych oraz zaopatrzyć się w wyroby regionalne. Wśród licznych straganów swoje stoisko miało także Muzeum Wsi Radomskiej, na którym można było zapoznać się z ofertą wydawniczą Muzeum. Niedzielny piknik zakończył koncert gwiazdy Pawła Stasiaka z zespołem Papa D.

                                                                                                                                                                 

                                                                                                                    Ewa Nakoneczna

Powrót to listy
Zobacz także
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa