Budowa „Małej Wioski”

data utworzenia:
Budowa „Małej Wioski”

Budowa „Małej Wioski” – miejsca odpoczynku, nauki i zabawy dla dzieci w Muzeum Wsi Radomskiej – Etap I

Trwają roboty przy budowie Małej Wioski. Prace prowadzi firma AG-Complex z Warszawy. Zadanie ma na celu stworzenie miejsca, które pełnić będzie kilka funkcji: zabawową, edukacyjną oraz wystawienniczą. Powstanie wydzielona  przestrzeń rekreacyjna w formie „placu zabaw”  stylizowanego na tradycyjną wieś. Program Małej Wioski zakłada, że poprzez zabawę uczył będzie dzieci historii i tradycji polskiej wsi z regionu radomskiego. Teren przeznaczony pod budowę inwestycji  „Mała Wioska” położony jest w południowej części Muzeum Wsi Radomskiej. Teren o wymiarach 70m x 70m. usytuowany jest tuż przy Budynku Edukacji Muzealnej, a także w pobliżu parkingu.

Zakres zadania, w etapie pierwszym, obejmuje cztery główne elementy.

W zakresie architektury:

  • Budowa "chałupy" - w postaci urządzenia zabawowo-edukacyjnego wzorowanego na obiektach architektury ludowej, która będzie w odpowiedniej skali zmniejszona – dostosowana swoimi rozmiarami do wzrostu dzieci.
  • budowa „brogu na siano” - w postaci urządzenia zabawowo-edukacyjnego - zadaszenia na siano na świeżym powietrzu.

W zakresie nawierzchni i dróg:

  • budowa ciągów pieszych i nawierzchni obsługujących elementy programowe, o stylistyce typowej dla krajobrazu i tradycyjnego budownictwa regionu radomskiego.

W zakresie małej architektury:

  • Wykonanie domowych narzędzi, sprzętów gospodarskich i rolniczych dostosowanych do zabawy,
  • budowa atrapy studni z żurawiem,
  • budowa uli wolnostojących,
  • budowa urządzeń zabawowych (plac zabaw), nawiązujących formą i tematyką do architektury ludowej lub elementów życia wiejskiego,

W zakresie zieleni:          

  • wykonanie nowych nasadzeń: ogródek owocowo-warzywny z  poletkami edukacyjnymi dla dzieci, ogródek ozdobny w sąsiedztwie chałupy, nasadzenia ozdobne uzupełniające szatę roślinną na całym terenie inwestycji.

Drugi etap inwestycji zakłada dalszą rozbudowę Małej Wioski. Gotowa jest dokumentacja projektowa, która zakłada powstanie budynków gospodarczych w formie urządzeń zabawowych (zmniejszonych do rozmiarów dzieci). Przewidziane są stodoła, obora, wozownia.

Muzeum Wsi Radomskiej planuje realizację II etapu inwestycji w 2019 r.

Powrót to listy
Zobacz także
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa