Oferta wypożyczenia wystawy planszowej o O. Kolbergu

Wystawa prezentuje najważniejsze dziedziny twórczości artystycznej i badawczo-edytorskiej Oskara Kolberga. Ilustruje okresy życia i aktywności twórczej w wielu obszarach jego zainteresowań kulturą ludową – polską i słowiańską. Przedstawia środowisko rodzinne, związki z Przysuchą, lata nauki i młodości w Warszawie, pracę kompozytora i krytyka muzycznego, twórczość naukowo-badawczą w zakresie folklorystyki i etnografii, działalność edytorską, powstanie i realizację programu „Lud”, okres spędzony w Modlnicy – szczególnie sprzyjający owocnym badaniom etnograficznym oraz ostatnie lata życia w Krakowie wykorzystane na intensywną działalność wydawniczą i współpracę Kolberga z najważniejszymi postaciami i instytucjami nauki i kultury polskiej.

W formie wystawy planszowej przedstawiono i opisano materiały rzadko eksponowane ze względów konserwatorskich, pozostające w zasobach archiwalnych i muzealnych, nie udostępniane czytelnikom i zwiedzającym w postaci oryginałów.

Wystawa została zrealizowana wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga.

Ekspozycja składa się z 26 plansz (w formacie 70 x 100 cm, waga ok. 40 kg) przeznaczona jest do bezpłatnego użyczania i udostępniania w muzeach, bibliotekach, instytucjach kultury, szkołach (w obiektach i w plenerze). Wypożyczający wystawę ponoszą koszty jej organizacji (transportu, eksponowania i zabezpieczenia oraz naprawy uszkodzeń). Muzeum Wsi Radomskiej nie odpowiada za organizację transportu wystawy, wypożyczający zobowiązany jest do samodzielnego zamówienia firmy kurierskiej lub osobistego odbioru plansz.

Wystawa nie jest wyposażona w system mocowania i zawieszeń

Kontakt w sprawie ustalenia terminu i warunków wypożyczenia wystawy:

Honorata Wietraszuk

Kierownik Działu Inwentaryzacji, Dokumentacji i Konserwacji Zbiorów

48 332 92 81 (wew. 31)

honorata.wietraszuk@muzeum-radom.pl

1. Warunki wypożyczenia wystawy

2. Logotypy

3. Wystawa

4. Harmonogram wypożyczeń

Powrót to listy
Zobacz także
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa