Wystawy

Przysucha w okresie II wojny światowej
opublikowano:
Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na wystawę z okazji 70. rocznicy wybuchu wojny pt. „Przysucha w okresie II wojny światowej”.
więcej
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze.
opublikowano:
W Muzeum im. Oskara Kolberga, przysuskim oddziale Muzeum Wsi Radomskiej, od 4 maja prezentowana będzie ekspozycja opowiadająca o historii, działalności społecznej i codziennej pracy OSP w Przysusze.
więcej
Obraz społeczności żydowskiej w sztuce ludowej
opublikowano:
Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na wystawę "Obraz społeczności żydowskiej w sztuce ludowej". Pokazane na wystawie malarstwo i rzeźba pochodzą z kolekcji profesora Mariana Pokropka z Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach.
więcej
Mistrz pejzażu
opublikowano:
Nowa wystawa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze jest kolejną z cyklu ekspozycji prezentujących twórczość artystyczną uznanych i cenionych malarzy polskich, inspirowaną tematyką polskiej wsi. Realistyczne malarstwo pejzażowe Romana Kochanowskiego tworząc obraz epoki Oskara Kolberga jednocześnie ilustruje XIX-wieczną wieś jako przedmiot jego naukowych zainteresowań.
więcej
"Drzewo życia"
opublikowano:
Wystawa \"Drzewo życia - symbol i rytuał - w obrazach kultury tradycyjnej Oskara Kolberga i we współczesnej sztuce i obrzędowości ludowej\" prezentowana jest od 20 grudnia w Muzeum im. Oskara Kolberga, przysuskim oddziale Muzeum Wsi Radomskiej.
więcej
Nowa wystawa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
opublikowano:
Od 29 września w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze prezentowana będzie wystawa "Lekarze, aptekarze i szpitalnictwo w Przysusze w XIX i na pocz. XX wieku"
więcej
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa