Wystawy

Gospodarstwo wiejskie. Rzeczy zwyczajne, niezwykłe, zapomniane
opublikowano:
Wystawa prowadzi w świat różnorodnych przedmiotów wykreowanych przez człowieka i służących mu w życiu codziennym.
więcej
45 lat klubu Sportowego "Oskar" w Przysusze. Wystaw czasowa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
opublikowano:
3 czerwca 2011 r. w Muzeum im. Oskara Kolberga, przysuskim oddziale Muzeum Wsi Radomskiej miało miejsce otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „45 lat Klubu Sportowego Oskar w Przysusze”. Ekspozycja została zorganizowana z okazji jubileuszu Miejskiego Klubu Sportowego „Oskar” w Przysusze we współpracy z Zarządem Klubu, działaczami, zawodnikami i miłośnikami „Oskara”.
więcej
"Fryderyk Chopin i Kolbergowie. Wspomnienia i inspiracje".Wystawa czasowa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
opublikowano:
Wystawa przedstawia udział braci Kolbergów Wilhelma, Oskara i Antoniego w tworzeniu podstaw wiedzy o Fryderyku Chopinie, kompozytorze, którego osoba i twórczość ujmowana jest zawsze jako zjawisko unikatowe w polskiej kulturze artystycznej.
więcej
Przysucha w okresie II wojny światowej
opublikowano:
Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na wystawę z okazji 70. rocznicy wybuchu wojny pt. „Przysucha w okresie II wojny światowej”.
więcej
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze.
opublikowano:
W Muzeum im. Oskara Kolberga, przysuskim oddziale Muzeum Wsi Radomskiej, od 4 maja prezentowana będzie ekspozycja opowiadająca o historii, działalności społecznej i codziennej pracy OSP w Przysusze.
więcej
Obraz społeczności żydowskiej w sztuce ludowej
opublikowano:
Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na wystawę "Obraz społeczności żydowskiej w sztuce ludowej". Pokazane na wystawie malarstwo i rzeźba pochodzą z kolekcji profesora Mariana Pokropka z Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach.
więcej
Mistrz pejzażu
opublikowano:
Nowa wystawa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze jest kolejną z cyklu ekspozycji prezentujących twórczość artystyczną uznanych i cenionych malarzy polskich, inspirowaną tematyką polskiej wsi. Realistyczne malarstwo pejzażowe Romana Kochanowskiego tworząc obraz epoki Oskara Kolberga jednocześnie ilustruje XIX-wieczną wieś jako przedmiot jego naukowych zainteresowań.
więcej
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa