Płyta Marii Siwiec

data utworzenia:
Płyta Marii Siwiec

Płyta Marii Siwiec, śpiewaczki z Gałek Rusinowskich koło Przysuchy, prezentuje tradycyjny śpiew i muzykę instrumentalną z pogranicza Radomsko-Opoczyńskiego.

Maria Siwiec urodziła się w 1959 roku koło Przysuchy w niezwykłym mikroregionie Kajoków. Od najmłodszych lat śpiewała - najpierw ze swoim ojcem i siostrami, potem jako druhna na oczepinach. Od 1980 roku występowała w zespole "Zakukała kukułeczka" z Gałek Rusinowskich. Później, w 2012 roku założyła zespół "Gołcunecki". Prowadzi warsztaty śpiewu. W roku 2014 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2015 roku laureatką Nagrody im. Oskara Kolberga za Zasługi dla kultury ludowej.

Płyta zdobyła I nagrodę w konkursie Folkowy Fonogram Roku (PR Dwójka) - Fonogram Żródeł 2017

Na płycie usłyszymy towarzyszących Marii Siwiec - Piotra Gacę ze Rdzowa (skrzypce, śpiew, opowieści) oraz uczniów: Agnieszkę Niwińską (bęben obręczowy, baraban), Mateusza Niwińskiego (skrzypce, basy, bęben obręczowy), Marizę Nawrocką (basy, śpiew), Zuzannę Zimończyk (trąbka) oraz Jakuba Zimończyka (harmonia trzyrzędowa).

Wydawca: Wydawnictwo Muzyka Odnaleziona

Rok wydania: 2017

cena: 39 zł

wydawnictwo do nabycia w kasie Muzeum lub możliwość wysyłki