Mój Kolberg. Zaczarowana Góra w dobie nowych mediów. Obrazy Oli Siekierko

Autor: Fot. A. Zarychta-Wójcicka, M.Jędrusiński data utworzenia:
Mój Kolberg. Zaczarowana Góra w dobie nowych mediów. Obrazy Oli Siekierko

Wystawa „Mój Kolberg. Zaczarowana Góra w dobie nowych mediów. Obrazy Oli Siekierko”, udostępniona w nowoczesnej interpretacji artystycznej – malarskiej i multimedialnej, przypomina dorobek Oskara Kolberga, zachęca również do poznania dawnej kultury wsi i powrotu do baśniowego świata. Twórczość autorki, jej artystyczne odniesienie do zapisów folklorystycznych Oskara Kolberga jest kolejnym wyrazem znaczenia jego spuścizny naukowo-badawczej dla współczesnej kultury. Teksty literatury ludowej zainspirowały artystyczną wyobraźnię autorki prac, która sięgnęła do tomów Ludu i Obrazów etnograficznych i zinterpretowała gadki cudowne; powieści moralne i legendy; gadki o złych duchach, diabłach, strachach; gadki o zbójcach, głupcach, babach; bajki zwierzęce; dykteryjki, opowiadania komiczne.

Kuratorem wystawy jest Katarzyna Markiewicz.

Ekspozycja czynna do 20 kwietnia 2017 r. W Kasie MOK można nabyć katalog wystawy z bajkami dla dzieci.