Folklorystyczne wakacje w Muzeum w Przysusze

Autor: D.L. data utworzenia:
Folklorystyczne wakacje w Muzeum w Przysusze

WAKAJE 2017

Oferta zajęć w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze

Zajęcia dla dzieci i młodzieży będą odbywały się od 20 lipca do 31 sierpnia w środy i czwartki o godz. 11:00

ŚRODY:

Zabawy z filcem. Samodzielne szycie zabawek

W czasie spotkania uczestnicy nauczą się podstaw szycia i ozdabiania  wykonując małe, różnobarwne zabawki z filcu. Mogą one posłużyć jako breloczek lub dekoracyjna ozdoba wnętrza.

Opoczyński strój ludowy – zajęcia dla maluchów (wiek 3+)

Zabawa opoczyńskim strojem ludowym: poznawanie elementów dawnego ubioru, przymierzanie barwnych zapasek, własnoręczne wykonanie fartuszków z kolorowego papieru i cekinów.

CZWARTKI:

Warsztaty tkackie

Zajęcia w oparciu o film „Od nitki do tkaniny”. Uczestnicy będą mieli okazję wykonać wielobarwne „dywaniki” na ramce tkackiej z przygotowaną osnową.

W kręgu opoczyńskiego haftu

Warsztaty przybliżające techniki powstawania haftu krzyżykowego - najbardziej charakterystycznego dla regionu opoczyńskiego.

Wykonane na warsztatach prace stają się własnością autorów.

Na zajęcia warsztatowe obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 48 675 22 48).

Koszt udziału: 4 zł/osoba. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów zajęć.