56. Dni Kolbergowskie
Dni Kolbergowskie
opublikowano:
W niedzielę 7 czerwca w Przysusze odbędą się 56. Dni Kolbergowskie w godz. 9.30 do 18.15. Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum im. Oskara Kolberga. Przez cały dzień w Muzeum wiele atrakcji:
opublikowano:
Dziecko w obiektywie. Wybór fotografii z muzealnych wystaw czasowych.
Noc Muzeów w Przysusze
opublikowano:
Noc Muzeów w Przysusze 16 maja pod hasłem: „DZIEŃ KOLEKCJONERA”
Wystawa "Przysucha podczas II wojny światowej w kolekcjach prywatnych"
opublikowano:
8 maja 2015 otwarto w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze wystawę "Przysucha podczas II wojny światowej w kolekcjach prywatnych". Zainteresowanie ekspozycją było ogromne. Zgromadzonych gości przywitała Katarzyna Markiewicz - kierownik Muzeum, oddając następnie głos komisarz wystawy - Agnieszce Zarychcie-Wójcickiej, która z pasją opowiadała o losach Przysuchy w okresie II wojny światowej.
Międzynarodowa konferencja "Miedzykulturowość w edukacji historycznej"
opublikowano:
W dniach 20-22 kwietnia 2015 roku w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja „Międzykulturowość w edukacji historycznej”