W Muzeum w Przysusze rozdano nagrody za konkurs
opublikowano:
Wręczenie nagród w konkursie „Sztuka ludowa inspiracją dziecięcej twórczości”. Rekwizyty obrzędowe, przedmioty dekoracyjne i prace plastyczne dotyczące Świąt Bożego Narodzenia i Karnawału.
Rozstrzygnięto bożonarodzeniowy konkurs ogłoszony przez Muzeum w Przysusze
opublikowano:
12 stycznia 2018 roku rozstrzygnięto konkurs "Sztuka ludowa inspiracją dziecięcej twórczości". Rekwizyty obrzędowe, przedmioty dekoracyjne i prace plastyczne dotyczące Świąt Bożego Narodzenia i Karnawału.
Prelekcja w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
opublikowano:
Dobiega końca rok 2017, rok ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Rzeki Wisły. Z tej okazji w niedzielę 10 grudnia o godzinie 12.00 w Muzeum w Przysusze odbędzie się prezentacja wystawy pt. "Wilhelm Kolberg. Inżynier budownictwa wodnego i lądowego, hydrolog Wisły", zrealizowanej w ramach programu ROK WISŁY NA MAZOWSZU - 2017
Warsztaty muzyczne "Leć głosie po rosie - polskie zabawy tradycyjne dla dzieci"
opublikowano:
W dniach 20 0 21 listopada w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze odbył się warsztaty wokalno-taneczne, poprowadzone przez panią Karolinę Ociepkę.
Goście Targów Muzyki Świata WOMEX 2017 w Muzeum w Przysusze
„Instrumenty z duszą” – „Lira korbowa” – premiera filmu
Fotorelacja z otwarcia wystawy pt. "Kościelna orkiestra w Skrzyńsku fundacji Wiktorii z Szydłowskich Malletskiej, 1830-1957"
opublikowano:
W miniony piątek, 29 września w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze została otworzona nowa wystawa czasowa poświęcona przykościelnej orkiestrze ze Skrzyńska, która istniała w latach 1830-1957.
EFRR1