Wernisaż wystawy "Urszula Dembińska (1746-1825)" w Szczekocinach
opublikowano:
Muzeum Wsi Radomskiej i Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze współorganizatorami przedsięwzięcia.
Otwarcie wystawy multimedialnej w Przysusze
opublikowano:
Dzieło Oskara Kolberga. Podstawa źródłowa i inspiracja.
"Lato z Radiem" w Przysusze
opublikowano:
19 lipca audycja „Lato z Radiem” zawitała do Przysuchy. W centrum miasta, na placu Oskara Kolberga, stanął baner zapowiadający letnie koncerty w Polsce w ramach trasy „Lata z Radiem” oraz namiot transmisyjny.
Konferencja i Dni Kolbergowskie w Przysusze
W Roku Oskara Kolberga zwracamy szczególną uwagę na wszystkie wydarzenia kulturalne, które nazwiązują do życia i dokonań wielkiego etnografa i folklorysty
Praktykowanie "krajobrazu kulturowego". Lokalne i regionalne wymiary zjawiska na przykładzie społeczności z Przysuchy i Szydłowca
opublikowano:
Studenci Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzili badania terenowe w Przysusze i okolicy.