Wydarzenia

Rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę choinkową i kartkę bożonarodzeniową w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
W dniu wczorajszym, tj. 17 grudnia 2012 roku w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze rozstrzygnięty został "Konkurs na zabawkę choinkową oraz kartkę bożonarodzeniową". Na konkurs wpłynęło 156 prac (74 kartki i 82 ozdoby choinkowe) od 92 uczestników. Komisja konkursowa oceniała prace biorąc pod uwagę zgodność z tradycją ludową regionu, staranność wykonania pracy a także ogólny wyraz artystyczny
Dni Kolbergowskie w Przysusze
opublikowano:
3 czerwca (niedziela) 2012 w muszli koncertowej w parku miejskim w Przysusze odbędą się 53. Dni Kolbergowskie.
Noc Muzeów w Przysusze
opublikowano:
W sobotni wieczór, 19 maja, w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów. Współorganizatorem była Szkoła Muzyczna im. Oskara Kolberga w Ruszkowicach, której przedstawiciele dali dwa koncerty – muzyki klasycznej i jazzowej.
Wręczenie nagród w „Konkursie na ozdobę choinkową oraz szopkę bożonarodzeniową”
opublikowano:
12 stycznia 2012 r. w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w „Konkursie na ozdobę choinkową oraz szopkę bożonarodzeniową”.