42. edycja Nagrody im. Oskara Kolberga

data utworzenia:
42. edycja Nagrody im. Oskara Kolberga

42. edycja Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” w 2017 roku

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zgłaszania kandydatur !

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Oddział Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu w imieniu organizatorów zaprasza do nadsyłania wniosków o przyznanie ogólnopolskiej Nagrody im. Oskara Kolberga.

Nagroda ustanowiona w 1974 r., w dorocznych edycjach honoruje artystów tworzących w dziedzinach ludowej sztuki plastycznej i rękodzieła, w obszarze literatury ludowej, śpiewu, muzyki instrumentalnej i tańca; wyróżnia twórców kultywujących tradycje i autentyczne wartości kultury swoich regionów, organizatorów przedsięwzięć artystycznych popularyzujących folklor i sztukę; nagradza badaczy, animatorów i dokumentatorów kultury tradycyjnej, którzy wzorem Oskara Kolberga, gromadzą i przekazują wiedzę o kulturze ludowej, wskazują na jej bogactwo i różnorodność, dokumentują, opracowują naukowo, chronią i zachowują dla przyszłych pokoleń.

Nagroda przyznawana jest w sześciu kategoriach: 1) plastyki, muzyki, śpiewu, tańca, instrumentalistów; 2) literatury ludowej; 3) kapel; 4) zespołów folklorystycznych; 5) badaczy, naukowców, regionalistów, popularyzatorów oraz 6) nagroda honorowa dla instytucji i osób działających na rzecz kultury ludowej.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem Nagrody oraz o wykorzystanie formularzy zamieszczonych na stronie internetowej http://www.nagrodakolberg.pl/regulamin.

Prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w regulaminie oraz na wcześniejszy termin zakończenia naboru zgłoszeń kandydatur do Nagrody, który upływa w dniu 20 marca 2017 r.

Adres do korespondencji: Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze

Al. Jana Pawła II / 11, 26-400 Przysucha, Tel. 48 675 22 48; muzeumok@muzeum-radom.pl