Ludzie

Pasje księdza Henryka Ćwieka
Od lat w Niedzielę Palmową, w Muzeum Wsi Radomskiej klerycy radomskiego seminarium wykonują Pasję. Chórem dyryguje ks. prałat Henryk Ćwiek
więcej
Andrzej „Hućbała” Pabin z Witowa – ojciec podhalańskich SAM-ów
opublikowano:
Gospodarstwo Andrzeja „Hućbały” Pabina położone jest naprzeciwko utrzymanego w zakopiańskim stylu, wzniesionego w 1956 roku kamiennego budynku szkoły – przy wąskiej bocznej drodze zwanej „starą drogą”
więcej
Zmarł jeden z największych myślicieli XX w. Claude Levi-Strauss
opublikowano:
1 listopada 2009 zmarl słynny francuski myśliciel, twórca nowoczesnej antropologii i ojciec strukturalizmu Claude Levi-Strauss. We Francji nazywany \"ostatnim żyjącym gigantem\", Levi-Strauss był jednym z największych intelektualistów i humanistów dwudziestego wieku.
więcej
Jan Czapka – rolnik, wynalazca, konstruktor
Stary Ciepielów to miejscowość, którą w ostatnim trzydziestoleciu ubiegłego wieku jednoznacznie kojarzono z uznawanym za najwybitniejszego chłopskiego wynalazcę Janem Czapką.
więcej
Ewa Szczepanowska, Koszyki pani Haliny
opublikowano:
Tradycja plecionkarstwa sięga odległych czasów i jest żywa do dziś. W tradycyjnej kulturze ludowej wsi plecionkarstwo było zajęciem powszechnym, wykonywanym najczęściej przez starszych lub małorolnych chłopów. Dziś artyśli ludowi znależli grupę odbiorców w mieście i na wsi i do nich kierują swoje wyroby.
więcej
Katarzyna Posiadała, Jacek Malczewski (1854-1929) - patron muzeum radomskiego
opublikowano:
Nie jest przypadkiem, że patronem radomskiego muzeum jest Jacek Malczewski, jeden z najwybitniejszych polskich malarzy. Autor setek obrazów, wśród nich wielu arcydzieł. Artysta niezwykle twórczy i bardzo oryginalny.
więcej
Archiwum
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa