Co, gdzie, kiedy

Ziemia niczyja – ziemia nieznana
opublikowano:
24 stycznia 2013 roku w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyła się konferencja naukowa pod tytułem.: „Ziemia niczyja – ziemia nieznana”. Na konferencji podsumowano badania na terenie wczesnośredniowiecznego grodziska Piotrówka
więcej
Piotrówka. Pamięć rodowodu
opublikowano:
24 stycznia po zakończeniu konferencji naukowej zatytułowanej „ Ziemia niczyja – ziemia nieznana” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Piotrówka. Pamięć rodowodu”.
więcej
Muzeum Otwarte na Edukację
opublikowano:
więcej
Ostatnie dni naboru młodych EtnoLogów
opublikowano:
Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego zaprasza uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w programie EtnoLog – zaloguj się na ludowo! Głównym celem programu zachęcenie młodych mieszkańców wsi i miasteczek do zbadania i poznania kultury ludowej – odkrycia na nowo tego, co do tej pory było dla nich codziennością, a co jest skarbem ich kultury lokalnej.
więcej
Przegląd filmów Etnologicznych Łódź 2011
opublikowano:
W dniach 29-30 marca 2011 roku w Łódzkim Domu Kultury odbył się Przegląd Filmów Etnologicznych. Wydarzenie zorganizowali wykładowcy i studenci Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego oraz pracownicy placówki, gdzie zaprezentowano obrazy.
więcej
Publikacja o wkładzie rodziny Dembińskich herbu Rawicz i Nieczuja w rozwój przemysłu w dobrach ziemskich Przysucha w XIX wieku
opublikowano:
Studia z Historii Społeczno-Gospodarczej XIX i XX wieku, [Tom. VIII, red. W. Puś, J. Kita, Łódź 2010] to zbiór rozpraw wygłoszonych podczas konferencji pt. „Ziemiaństwo wobec industrializacji ziem polskich w XIX i XX wieku”, zorganizowanej w ubiegłym roku przez Katedrę Historii Społeczno-Gospodarczej Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego.
więcej
Archiwum
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa