Gazeta Kufer

Zmartwychwstanie Chrystusa w sztuce ludowej w zbiorach Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu posiada w swoich zbiorach siedem przedstawień ukazujących scenę Zmartwychwstania Chrystusa
więcej
Pasje księdza Henryka Ćwieka
Od lat w Niedzielę Palmową, w Muzeum Wsi Radomskiej klerycy radomskiego seminarium wykonują Pasję. Chórem dyryguje ks. prałat Henryk Ćwiek
więcej
Ozdobić dom na Wielkanoc
opublikowano:
Wiejska izba kilkakrotnie w roku nabierała wyjątkowego charakteru, wiązało się to ze świętami kościelnymi. Wnętrza szczególnie dekorowano na trzy najważniejsze okazje: święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc oraz Zielone Świątki.
więcej
Pająki – dekoracja domu
opublikowano:
Okres Wielkiego Postu dla mieszkańców dawnej, radomskiej wsi był czasem rozmyślań, wzmożonej pobożności, dobrych uczynków. W sensie duchowym czas ten ma przybliżać wiernym najważniejsze tajemnice wiary i przygotować ich do uczestnictwa w wielkim święcie Zmartwychwstania Pańskiego.
więcej
Święta Łucja
13 grudnia wspominamy sycylijską chrześcijankę, która zginęła śmiercią męczeńską w IV wieku w Syrakuzach
więcej
Ludowy Adwent. Tradycyjne zajęcia, zwyczaje i wierzenia
Adwent (z łac. adventus - „przyjście”) jest okresem poprzedzającym Boże Narodzenie zwany w folklorze Godami.
więcej
Wigilia świętego Andrzeja
Święty Andrzej przez wiele wieków był jednym z najpopularniejszych świętych w Europie, od XVI do XIX wieku grudzień zwano miesiącem Andrzeja. W dawnych modlitewnikach kapłańskich od niego rozpoczynał się adwentowy rok świętych: Święty Jędrzej adwent przytwierdzi.Uważano go za opiekuna panien na wydaniu, głównie cnotliwych i pobożnych, i wierzono, że modlitwa do niego może sprawić, ze zawarte małżeństwo będzie szczęśliwe.
więcej
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa